Yeni Kasa Peugeot 308 ve Renault Megane Geliyor

Otomobil firmaları araçlarını yenilemeye devam ediyor. Bu yenilikleri yoğunlaştıran firmalar arasında fransız şirketler renault ve peugeot da yer alıyor. Bildiğiniz üzere peugeot firması yeni 208 ve 301 modeliyle, renault ise yeni clio modeliyle otomobil piyasasında isimlerini sıkça duyuruyor. Bu yenilik rüzgarına iki firmada orta sınıf hb modellerini yenileyerek devam ediyorlar, Elimize ulaşan bu dört görselde yeni kasa peugeot 308 ve yeni kasa renault megane yer alıyor. Büyük bir ihtimal 2014 peugeot 308 ve 2014 renault megane olarak tanıtılacak olan araçlar 2013 eylülünde frankfurt otomobil fuarında görücüye çıkacak. Bu iki aracın hb sınıfında çok güçlü rakipleri bulunuyor. Bunlar arasında; mercedes a serisi, bmw 1 serisi, audi a3, vw golf, opel astra, seat leon, ford focus ve toyota auris gibi araçlar yer alıyor. Bu araçlara baktığımızda 2014 peugeot 308 ve 2014 renault megane modellerinin işinin çok zor olduğunu görüyoruz. Fakat tasarım anlamında yeni 308 bu işin üstesinden gelecek gibi görünüyorken renault megane için aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz. Çünkü bu tasarım bizce vasat duruyor. Clio modelinin bir üst kasası olan bu aracın daha iyi çizgilere sahip olmasını beklerdik.

Araçlar hakkında aktaracağımı şuan bu görseller yer alıyor. 2013 yazınının sonuna doğru araçlar hakkında bilgiler netleştikçe sizlere bilgiler aktaracağız. Şimdi bu görselleri detaylıca inceleyelim ve yeni nesil megane ile 308’e alışalım.

2 thoughts on “Yeni Kasa Peugeot 308 ve Renault Megane Geliyor

  1. megane olarak gösterilen aracın arkası astra hb, 308 ise sanki yeni focus, birazda Hyundai çizgileri..Peugeot kasayı ne yaparsa yapsın ama direksiyon, süspansiyon ve auto6r yi adam etmeden zincirini kırması zor. Ama bunları düzeltirse bence Premium sınıf olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir