2012 Opel Mokka Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Opel firması kompakt SUV ya da SUV-B sınıfına opel mokka ile giriş yaptı. 2012 mokka modeli henüz ülkemizde satışa sunulmuş olmasa da almanya da satışa sunuldu. 2012-2013 yılında otomobil sektörüne damgasını vuracağını düşündüğüm firmalardan biri olan opel, 2012 opel mokka ile ford kuga, vw tiguan gibi araçlarla yarışacak. Başarılı bulduğum opel mokka tasarımı motor seçenekleriyle de bu sınıfa ilgi duyan otomobil sevenleri memnun edeceğini umuyorum. 4.28 metre uzunluğa ve 1.77 metre genişliğe sahip olan mokka 1.6 litre benzinli 115 beygir, 1.4 litre turbo benzinli 140 beygir ve 1.7 CDTİ 130 beygir dizel olmak üzere 2 benzinli 1 dizel motor seçeneğiyle müşteriye sunuluyor. 18 inçlik jantların ve 215/55 R 18 ebatındaki lastiklerin yer aldığı opel mokka özelliklerine bakacak olursak birçok teknolojik özelliği bu araçta görüyoruz.

Opel Eye ile Güvenli Yolculuk
AWD 4×4 ve ön çekiş olarak iki model olarak üretilen opel mokka 2012 standart olarak esp sistemini bünyesinde barındırıyor. Bunun yanı sıra opel eye olarak adlandırılan özelliği ile aracın ön camında yer alan kamera ile opel mokka yolu izliyor ve yol işaretçilerini takip ederek sizi uyarıyor. Ayrıca bu kamera öndeki araçla aranızdaki mesafeyi de takip edip tehlikeli mesafede sizi uyarıyor. Bunun yanı sıra bu kamera şerit ihlali uyarı sistemi özelliğine de sahip.

Öne Çıkan Diğer Özellikler
Opel mokka, adaptif far sistemi,geri görüş kamerası, start stop sistemi, yokuşta iniş desteği, yokuşta kalkış desteği, multimedya ve navigasyon sistemi,1372 litreye kadar bagaj hacmi ve elektronik iklim kontrollü klima gibi özelliklere de sahip olduğunu ayrıca belirtmek istiyorum.

Ülkemize gelecek opel modelleri arasında yer alan opel mokka fiyatı hakkında sadece almanya fiyatlarını verebileceğim. 1.6 litre 115 beygir 19.000 euro, 1.4 litre turbo benzinli 140 beygir 23.800 euro ve 1.7 CDTİ 130 beygir ise 25.380 euro fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Almanya fiyatları ile hemen hemen aynı seviyede satılan opel araçları üzerinden yola çıkarak ülkemizde de aynı fiyatlarla satılacağını söyleyebilirim.

7 thoughts on “2012 Opel Mokka Teknik Özellikleri ve Fiyatı

  1. araç çok güzeeelll otomatik vitesli dizel fiyatını öğrenebilirmiyim lütfennnn . teşekkür ederimmm

    1. Ülkemizde dizel modeli satışa sunulmadı. Fakat almanya dizel satış fiyatı 23.380 euro’dan başlayıp 27.520 euro’ya kadar çıkıyor.

  2. otomatik dizel mokka fiyatını merak ediyorum. ve yakıt miktarını (önden çekişli olanların)

  3. ertacın görünüm ve donanımı iyi, fakat ebadı küçük. fiyatı biraz daha makul tutulabilirse rakipleri ile yarışır ve iddalı olabilir.

  4. enjoy modelini aldım araba kullanım olarak cok iyi sürati süper yanlız biraz iç mekanı dar yakıtta yüksek keşke dizelinide getirselerdi 6 litre deniyor ama ortalama 9 litre yakıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir